Drewno świetnie nadaje się zarówno do cięcia jak do grawerowania laserem. Rodzaje drewna oraz jego pochodnych, które poddają się obróbce laserem to przede wszystkim drewna o niskiej zawartości żywic: bukowe, cedrowe, balsa, szlachetne, fornir, olchowe. Im większa zawartość żywicy w drewnie tym gorzej się tnie laserem ze względu na przypalenia, a czasem nawet zwęglenia krawędzi.

Różni się gęstością, rodzajem włókien i zawartością żywicy, czyli w praktyce twardością dlatego w zależności od rodzaju drewna stosuje się różne moce lasera oraz prędkości przejścia. Utrudnia to nieco wycenę prac, gdyż dla każdego projektu oraz rodzaju drewna musimy przygotować indywidualna wycenę. Nie jest to jednak dla nas żaden problem. W przypadku drewna, którego jeszcze nie obrabialiśmy będzie także potrzebna próbka do ustawienia lasera.

Nosidełka w drewna wycieta i z grawerem świetnie nadaje się zarówno jako prezent jaki opakowanie na piwo, czy kwiaty. Odpowiedni grawer wzbogaci i uatrakcyjni prezent na jubileuszowe urodziny, dzień taty i dziatka oraz dzień maty i babci.