Laminaty grawerskie to specjalne tworzywa sztuczne na bazie PMMA (pleksi) przeznaczone do obróbki laserem. Składają się zazwyczaj z dwóch warstw o kontrastowych kolorach, z których jedna (podkład) jest gruba, a druga (wierzch) cienka. Grawerowanie laserem usuwa cienką warstwę odsłaniając podkład w innym kolorze. Dzięki temu można uzyskać bardzo wyraźne napisy lub grafikę.

Główne, choć nie jedyne zastosowanie laminatów grawerskich to różnego rodzaju tabliczki, panele, opisy. Poniżej opisujemy szczegółowo dostępne u nas laminaty oraz ich zastosowania. Laminaty grawerskie najwyższej jakości.

Korzystamy wyłącznie z markowych laminatów. Laminaty te, dzięki wieloletnim doświadczeniom oraz materiałom najwyższej jakości zapewniają znacznie wyższą precyzję obróbki laserem. Ponadto wymagają mniejszej ilości przejść lasera podczas grawerowania, generują również mniej pyłu oraz ograniczony został efekt klejących krawędzi po cięciu. Nie wymagają zatem tak intensywnego czyszczenia, jak w przypadku wielu niemarkowych laminatów. Są także bardziej odporne mechanicznie na rysy i zadrapania.

Numerki do szatni wycięta i wygrawerowana laserem z laminatu grawerskiego wielokolorowe laminaty odporne na UV To najczęściej używane gładkie laminaty grawerskie nadające się do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych występujące w aż 28 wersjach kolorystycznych i dwóch wykończeniach: matowym i błyszczącym.

Nadają się idealnie na wszelkiego rodzaju tabliczki, znaki informacyjne, numery drzwi lub domów, breloczki, podpisy na trofeach, itp. Występują w 3 grubościach: 0,8; 1,6 oraz 3,2 mm.

Często wykonujemy z nich także różne zawieszki, stojaki na biurka z danymi pracowników czy nawet identyfikatory. Świetnie sprawdzają się także jako oznaczenia maszyn, tablic rozdzielczych czy opisy tablic narzędziowych. TroLase Metallic – zamiast metalowych tabliczek

Medale

Laminaty grawerskie z tej grupy bardzo wiernie imitują różne metale i dzięki temu są ekonomiczna alternatywą dla medali tradycyjnych. Dają się zdecydowanie szybciej i łatwiej obrabiać laserem niż metalowe, a i efekt końcowy jest znacznie lepszy dzięki wysokiemu kontrastowi, trudnemu do uzyskania przy grawerowaniu metali. Dzięki temy możemy konkurować cenowo. Laminaty grawerskie z serii Metallic symulują metalowe powierzchnie gładkie lub szczotkowane Są dostępne w 14 różnych wersjach koloru/wykończenia, w tym w 6 wersjach zewnętrznych (odpornych na UV).

Złota breloki do kluczy z grawerem naklejona na płytkad z plexi to kolejny miły, drobiazg dający możliwość przekazu informacji.

Laminaty grawerskie to bardzo pomysłowy sposób na szybkie i proste tworzenie wszelkiego rodzaju paneli sterujących, tabliczek podświetlanych lub wielokolorowych napisów i grafik.
Cały trik polega na tym, że główna, gruba warstwa laminatu jest przeźroczysta.
Cienka, nieprzeźroczysta warstwa znajduje się od spodu i jest dostępna w wielu kolorach.
Grawerujemy tą cienką warstwę w odbiciu lustrzanym.
Dzięki temu po odwróceniu laminatu na właściwą stronę dostajemy równą i gładką powierzchnię z przeźroczystymi elementami grawerowanymi gotowymi do podświetlenia.
Można także spodnią warstwę pokolorować lakierem, farbą lub nawet specjalnymi pisakami aby uzyskać grawer w dowolnym kolorze lub wielu kolorach. Daje to ogromne możliwości tworzenia.