Drewno świetnie nadaje się zarówno do cięcia jak do grawerowania laserem.
Rodzaje drewna oraz jego pochodnych, które poddają się obróbce laserem to przede wszystkim drewna o niskiej zawartości żywic: bukowe, cedrowe, balsa, szlachetne, fornir, olchowe, sklejka oraz MDF i korek.

Grawerowanie laserem sklejki daje bardzo ładne efekty i choć zależą one od rodzaju sklejki (zawartość żywicy, rodzaj drewna) to zazwyczaj napis lub grafika wychodzą dosyć ciemne i kontrastowe.
Jeszcze lepsze efekty można uzyskać grawerując sklejkę bejcowaną lub lakierowaną.
Jeśli bejca lub lakier są ciemniejsze od sklejki to grawerowany napis czy grafiką wyjdą jaśniejsze, w kolorze sklejki dając ładny kontrast. Kilka przykładów grawerowania oraz cięcia drewna przedstawiamy obok na zdjęciu.

Wykonujemy Ozdoby wielkanocne czy bożonarodzeniowe. Dekoracje wycięte laserem w sklejce. Wystarczy podesłać projekt lub rysunek, a przygotujemy dla Państwa gotowy produkt.

Skarbonka w formie domku czy gitary wycięta laserem w sklejce Laserowe cięcie i grawerowanie drewna pozwala na uzyskanie precyzyjnych i gładkich kształtów i krawędzi.
Dzięki zastosowanemu w naszych laserach nadmuchowi sprężonego powietrza oraz wysokiej mocy (szybsze cięcie) krawędzie są znacznie mniej przypalone niż w laserach niskiej mocy.
Za pomocą lasera CO2 można wykonać w drewnie wszelkiego rodzaju tabliczki, zaproszenia, skomplikowane projekty graficzne, ramy, obudowy, opakowania czy nawet figurki 3D.
Warto także wspomnieć, że podczas grawerowania drewna w miejscach grawerowanych uwypukla się często struktura drewna dając ciekawe efekty.

Beczka wycięta laserem ze sklejki.
Jednym z najpopularniejszych materiałów drewnopochodnych używanych do grawerowania i cięcia laserem jest sklejka.
Najlepiej brzozowa sucho-trwała. Sklejka jest wdzięcznym materiałem do cięcia i grawerowania laserem, dlatego najczęściej to na niej pracujemy.

Wykonujemy z niej różne pudełka, dekoracje, napisy, czy nawet bardziej skomplikowane kształty jak skarbonki, skrzynie, czy choćby prezentowana obok na zdjęciu gitara czy domek 3D.
Służąca może jako ciekawy pojemnik na drobiazgi lub w pierwotnym zamierzeniu gadzet podarunkowy.